Brnaqbiq: Ideja për bashkimin e Luginës me Kosovën jashtë realitetit?
Lokale

Brnaqbiq: Ideja për bashkimin e Luginës me Kosovën jashtë realitetit?

28.Feb.2019 07:49
0

Kryeministrija e Serbisë, Ana Brnabiq ka vlerësuar se deklaratat e Prishtinës zyrtare për mundësinë e bashkimit të tre komunave në jug të Serbisë nuk kanë lidhje me realitetin, shkruan Titulli.com.

Sipas saj kjo nuk ka lidhje me vetëdijën  e shekullit 21 dhe realitetin e kohës, kështu u shpreh Brnabiq në diskutimin që po mbahet në Serbi për strategjinë mediale, transmeton Titulli.com.

Ajo i ka bërë thirrje  përfaqësusve të qeverisë në Prishtinë që të provojnë të kuptojnë se cilat janë rregullat e shekullit 21 dhe t’i kthehen dialogut me Beogradin.

Ditë më parë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u shpreh se do të japë dorëheqje nëse kuvendi i Kosovës nuk miraton marrëveshjen me Serbinë që do të shpallë referendum për bashkimin e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës me Kosovën./Titulli.com/

Strategjia e Moskës për ndamjen e Ballkanit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration