Bërnabiq kërcënon nga Instagrami: Ne do të luftojmë gjithmonë për popullin tonë (video)
Rajoni dhe Politika

Bërnabiq kërcënon nga Instagrami: Ne do të luftojmë gjithmonë për popullin tonë (video)

26.Sep.2023 08:05
0

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka dhen një mesazh  pas ngjarjeve të së dielës në veri të Kosovës. 

Në një video të publikuar në Instagram, Bërnabiq ka mbrojtur presidentin e saj Aleksandër Vuçiq, pasi ua hedhin fajin serbëve të Kosovës për sulmin terroristë në Manastirin e Banjskës në Zveçan.

Bërnabiq ka goditur gazetën serbe “Nova”, e cila ka shkruar se Vuçiqi ja ka hedhur fajin serbëve të Kosovës për sulmin terrorist në Kosovë.

“Është një gënjeshtër monstruoze e publikuar nga e përditshmja “Nova”, në faqen e saj të kopertinës në numrin e nesërm, se Aleksandar Vuçiqi ia ka hedhur të gjithë fajin serbëve në Kosovë e Metohi për gjakderdhjen. Nuk ka njeri në Serbi që të mos ketë dëgjuar qartë që Aleksandar Vuçiq të ketë thënë se ai është fajtori i vetëm, i vetëm dhe ekskluziv për gjakderdhjen në Kosovë e Metohi, Albin Kurti dhe politika e tij”, ka thënë Bërnabiq. 

Tutje me tone kërcënuese, Bërnabiq përsërit deklaratën e Vuçiqit se nuk do të njohin kurrë pavarësinë e Kosovës dhe do të luftojnë gjithmonë për vendin dhe popullin e tyre. 

“Ne do të luftojmë për vendin tonë dhe do të luftojmë gjithmonë për popullin tonë”, thotë ajo. 

Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës
Ish-komandanti i ushtrisë serbe: Shërbimet e sigurisë në Serbi janë shkatërruar, Kosova dje triumfoi mbi Vuçiqin
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration