Aliu: Vëmendja e një miku të madh dhe të rëndësishëm të Shqiptarëve siç janë SHBA-të
Lokale

Aliu: Vëmendja e një miku të madh dhe të rëndësishëm të Shqiptarëve siç janë SHBA-të

07.Oct.2019 13:48
0

Zëvendës kryetari i komunës së Preshevës, Armend Aliu sot ka pritur në zyrën e tij sekretarin e parë të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Adam Schik,. Sipas tij është biseduar për riktimin e gjykatës dhe prokurorisë në Preshevë, hapja e vendkalimit kufitar Miratoc – Llojan dhe tema të tjera.

Në postimin e tij në facebook ai shkruan se kërkohet një përkushtim politikë kur janë në pyetje interesat kombëtare. “Sot në zyrën time prita z. Adam Schik, sekretarin e parë të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Është gjithnjë kënaqësi të shoh që vëmendja e një miku të madh dhe të rëndësishëm të Shqiptarëve siç janë SHBA-të, jo vetëm që vazhdon por edhe fuqizohet pandërprerë. Temat të cilat sot i bisedova u përqendruan në zgjedhjet në Republikën e Kosovës, zgjedhjet lokale në Medvegjë, zvarritja e rikthimit të gjykatës dhe prokurorisë në Preshevë, hapja e vendkalimit kufitar Miratoc - Llojan, dhe probleme dhe çështje tjera të cilat i preokupojnë qytetarët e Luginës së Preshevës. Nevoja për një konsensus politik ndër Shqiptarët e Luginës së Preshevës kur janë në pyetje interesat kombëtare dhe çështjet vitale, ishte pikë ku u dakorduam se kërkohet përkushtim dhe impenjim nga të gjitha palët” – shkruan Aliu në rrjetet sociale.

Kryetari i LR – PDSH, Sami Salihu: Me Kurtin do të jemi në buxhetin e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration