Komuna e Bujanocit fton për paraqitje në specilizime për mjekësi në Kosovë
Lokale

Komuna e Bujanocit fton për paraqitje në specilizime për mjekësi në Kosovë

06.Aug.2020 07:53
0

Komuna e Bujanocit përmes një njoftimi ka ftuar të interesuarit që dëshirojnë të vazhdojnë specializimin në Republikën e Kosovës të paraqiten tek zyra e shefit të kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit.

Ky është njoftimi zyrtar nga komuna e Bujanocit: 

Pas shkresës zyrtare të kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifi drejtuar në adresë të ministrit të Ministrisë së Shëndetësisë së Republikës së Kosovës z.Zemaj rreth ndarjes së kuotave për specializime në fushën e mjekësisë së përgjithshme dhe stomatologjisë, njoftohen të gjithë mjekët e interesuar të Luginës së Preshevës që dëshirojnë të vazhdojnë specializimin në Republikën e Kosovës të paraqiten tek zyra e shefit të kabinetit të kryetarit të komunës së Bujanocit deri nesër më datë 06.08.2020 deri në orën 12:00, me qëllim që të dërgohet lista në bazë të drejtimeve të kërkuara.

Të interesuarit mund të paraqiten edhe përmes numrave të telefonit: +38117653580 dhe +381638430917, apo në këtë e-mail: sali.salihi@hotmail.com

Bërnabiq paralajmëron hapjen e një laboratori për teste të COVID-19 në Vrajë e jo në Bujanoc dhe Preshevë
Virusi Corona: Çfarë duhet të dini për analizat e kontrollit?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration