PVD certifikohet me numrin 5 për zgjedhjet lokale në Preshevë
Lugina

PVD certifikohet me numrin 5 për zgjedhjet lokale në Preshevë

07.Aug.2018 11:45
0
Partia për Veprim Demokratik ka dorëzuar listën për zgjedhjet e parakohshme në Preshevë që do të mbahen më 24 Dhjetor dhe nga komisioni komunal zgjedhorë është certifikuar me numrin 5.

PVD është partia që garon me listën prej 38 këshilltarëve dhe bartëse e listës është, Ardita Sinani.

Në zgjedhjet e kaluara të mbajtura në vitin 2016,  PVD kishte grumbulluar vota për 10 këshilltarë në kuvendin komunal të komunës së Presheës./Titulli.com/

Shqiptarët zbehtë në diskutimin për ligjin këshillit nacional për pakica në Bujanoc
Ndihma amerikane i siguron Preshevës furnizim afatgjatë me ujë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration