Ish-deputeti i LDK-së: Ne nuk kemi forca ushtarake që të shkojmë ta marrim Preshevën
Lugina

Ish-deputeti i LDK-së: Ne nuk kemi forca ushtarake që të shkojmë ta marrim Preshevën

13.Jul.2019 09:53
0

Ish- deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta, ka thënë  se shkëmbimi i territoreve është temë e dëmshme për Kosovën, ngase e zhbën Kosovën.

“Të gjithë ata që folin për shkëmbim të territoreve e dinë se shkëmbimi i territoreve e zhbën Kosovën, pra i falet një pjesë e territorit andej. Ne nuk kemi forca ushtarake që të shkojmë ta marrim Preshevën”.

Meta në “Blic Interview” ka deklaruar se ky skenar ka synim që pjesa e mbetur e Kosovës t’i bashkohet Shqipërisë.

“Mbetet një pjesë të cilën si të tillë nuk e kanë njohur shtetet tjera dhe si rrjedhojë duhet që pjesa e mbetur e Kosovës t’i bashkohet Shqipërisë”.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/ardhyl-meta.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration