Hetem Ramadani arrin ta shëron nga kanceri në mushkëri Besnik Arifin nga Presheva (video)
Lugina

Hetem Ramadani arrin ta shëron nga kanceri në mushkëri Besnik Arifin nga Presheva (video)

27.Jun.2018 08:22
0
Kanceri eshte nder semundjet me vdekjeprurese ne bote dhe mjekesia ofron menyra te ndryshme per ta trajtuar kete semundje.

Besnik Arifi ka pirë duhan plot 54 vjet, dhe kjo shprehi ia shkaktoi atij kancerin në mushkëri.

Pas diagnostikimit, ai kishte një dilemë jetësore: t’i nënshtrohej kimioterapisë apo ta përdorte recepturën bio të Hetem Ramadanit

Ai zgjodhi këtë të fundit dhe tani, pas vetëm pak javëve, ËSHTË SHËRUAR NGA KANCERI

Pasi mjeket e kishin diagnostifikuar me kancer, ata i ikishin sugjeruar qe sa me pare ti nenshrohej kimioterapise.

Por pas keshillave te shumta, e gjithashtu edhe me vullnetin e babase, ata kishin vendosur ti permbaheshin vetem receptures se Hetem Ramadanit.

Pas tri jave me recepturen bio, analizat dhe mjeket kishin treguar se atij i eshte permiresuar gjendja jashtezakonisht shume.

Ndryshe Hetem Ramadani se fundmi eshte bere sensacion ne shqiptari pasi eshte duke e sfiduar mjekesine boterore, ai ka raste te panumerta te personave qe i ka sheruar nga diabeti, por edhe te semundjeve tjera. Te gjitha terapite e tij jane te bazuara ne ushqim bio, nderkaq konsultimet jane FALAS.

Dëgjojeni rrëfimin prekës të Besnikut dhe djalit të tij Arbianit.

 
Komuna e Bujanocit do të bëjë studimin e akustikës, 400 mijë dinarë projekti
Komuna e Bujanocit me raketa kundër breshrit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration