Ambasadori i Norevgjisë në Beograd: Mos u habisni kur tjerët thonë Presheva është
Lugina

Ambasadori i Norevgjisë në Beograd: Mos u habisni kur tjerët thonë Presheva është

07.Aug.2018 11:45
0
Ambasadori i Norvegjisë në Serbi, Arne Sannes Bjornstad, duke komentuar deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kur Preshevën dhe Bujanocin i quajti Kosovë Lindore, ka thënë se deklarata të tilla nuk ndihmojnë.

Por, thotë Bjornstad në një intervistë për të përditshmen serbe “Blic”, ata që flasin për Kosovën si pjesë integrale e Serbisë, sikurse edhe për atë se një pjesë e marrëveshjes së normalizimit duhet të përmbajë edhe “rregullimin” e kufirit, nuk duhet të habiten kur pjesë tjera të Serbisë quhen Kosovë Lindore, transmeton Titulli.com.

“Dëgjoj se njerëzit flasin për rreziqe nëse vizitojnë Kosovën. Unë e kam vizituar disa herë Kosovën, kam shëtitur me veturë me targa të Beogradit pa asnjë incident”, ka thënë Bjornstad.

Ai nuk e mohon se incidentet ndodhin, por mendon se ata që s’e kanë vizituar Kosovën i zmadhojnë rreziqet./Titulli.com/

Lugina e Preshevës si pjesë e Tokave të Liruara
Administrata e Bujanocit me riorganizim të ri, 180 të punësuar (foto&video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration