Masa të reja kundër CoVid-19 në Serbi, kufizime në punë
Lokale

Masa të reja kundër CoVid-19 në Serbi, kufizime në punë

08.Oct.2020 08:22
0

Serbia i është bashkuar vendeve që kanë nisur të shtrëngojnë masat në luftën kundër pandemisë së CoVid-19, transmeton Titulli.com.

Epidemologia Darija Kisiq Tepavçeviq ka deklaruar se puna mund të vijojë deri në ora 23:00 pavarësisht nëse kanë hapësirë apo jo.

Ajo ka zbuluar një prirje të epidemisë që duhet të jetë shqetësuese. Sipas saj brenda një jave shkalla e infektimit është rritur me 19% brenda një jave duke vendosur autoritetet shëndetësore në alarm.

“Shembulli më i mirë është Izraeli që kishte një situatë të favorshme dhe tani nuk e ka më"theksoi ajo.

Sipas saj tani ëstë momenti kyç për të gjithë ne që të bëjmë më të mirën për të respektuar masat parandaluese./Titulli.com/

Serbia i kundërpërgjigjet Shqipërisë me notë proteste , ftohet ambasadori Boçka
Grenell: Pas ekonomisë, Trump do të angazhohet edhe për zgjidhje politike midis Kosovës e Serbisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration