Shtëpinë e Shëndetit në Preshevë fiton donacion prej 10 mijë euro nga Gjermania
Lokale

Shtëpinë e Shëndetit në Preshevë fiton donacion prej 10 mijë euro nga Gjermania

15.Feb.2017 21:57
0
Organizata Humanitare "Humedica" nga Gjermania dhuroi Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë donacion prej medikamenteve të ndryshme, karroca, shtretër dhe shumë paisje tjera që janë të nevojshme për një institucionin shëndetësorë, raporton rtv "Aldi".

Kristina Shtaunf,  përfaqësuese e kësaj organizate gjermane u pritë nga drejtori Reshat Ymeri i cili e falënderoi për ndihmën e dhuruar në vlerë mbi 10.000 euro.

Drejtori Ymeri paralajmëroi se nga e hëna pritet realizimi i donacionit të radhës nga qeveria Norvegjeze, donacion i cili do të jetë gjithashtu mbi 100.000 euro.

Me këto donacione që po i fiton Shtëpia e Shëndetit po përmirëson kushtet e shërbimeve mjekësore./Titulli.com/

 

 

Reagim ndaj grupit të rebeluar të PDSH-së: Dorëzoni mandatin e këshilltarit
Investimet e Shqiprim Arifit, po mbeten pretime të thata
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration