PD shpallë fitoren e zgjedhjeve lokale në Bujanoc?
Lokale

PD shpallë fitoren e zgjedhjeve lokale në Bujanoc?

21.Jun.2020 23:11
0

Plotesuar (23:20): Partia Demokratike shpall fitoren si lista e parë shqiptare fitues e zgjedhjeve lokale në komunën e Bujanocit.

Sipas rezultateve preliminare nga shtabet zgjedhore në komunë të Bujanocit PD ka fituar rreth 4255 vota, PVD rreth 3395 vota, LPD me rreth 2000 vota, APN me afro 1450 vota dhe UDSH me afro 700 vota, shkruan Titulli.com

Këto të dhëna tregojnë se 5 listat shqiptare kanë fituar rreth12 mijë vota ndërsa akoma nuk dihen votat e serbëve dhe romëve dhe për momentin është e vështirë që votat e shqiptarëve mu kthye ne mandate nga 41 sa ka gjithsejtë kuveni komunal.

Sipas informacioneve nga shtabet zgjedhore po pritet edhe numërimi disa vendvotimeve shqiptare ndërsa PD pritet të shpallë ftoren si listë e parë shqiptare në zgjedhjet lokale edhe pse nuk dihet se votat  që do të vijnë nga këto vendvotime të numëruar mundë të ndryshojnë rezultatin../Titulli.com/

Më posht janë rezultate e zgjedhjeve lokale në vitin 2016.

 

Shqiptarët humbin primatin e fituesit të zgjedhjeve në Bujanoc, koalicioni sfidë?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration