Komuna e Bujanocit ndan 500 mijë dinarë për shkollën e mesme, dëmet  kalojnë mbi 5 milion dinarë
Lokale

Komuna e Bujanocit ndan 500 mijë dinarë për shkollën e mesme, dëmet kalojnë mbi 5 milion dinarë

23.Sep.2017 09:34
0
Këshilli komunal i komunës së Bujanocit në mbledhjen e fundit ka ndarë 500 mijë dinarë për sanimin e kulmit të shkollës së mesme "Sezai Surroi" (pas dëmeve të shkaktuara nga erërat e forta.

Drejtori i këtij institucioni arsimorë Zejni Fejzullahu,  ka thënë për Titulli.com se dëmet e shkaktuara kalojnë mbi 5 milion dinarë.

Gjatë muajit shtator nga erërat e forta dhe shiu që ra gjatë në objektin e shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale duke larguar një pjesë të kulmit të objektit të shkollës./Titulli.com/

Halimi: Emërimi i Shqiprim Arifit i pritshëm, nevojitet mobilizim i partive shqiptare
Panoviq i përgjigjet Mustafa Nanos: Serbia zemrën e ka në Lindje, xhepin në Perëndim
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration