Halil Kastrati dërgon pako ushqimore edhe në Luginë të Preshevës
Lokale

Halil Kastrati dërgon pako ushqimore edhe në Luginë të Preshevës

10.Apr.2020 07:39
0

Komuna e Preshevës është harruar nga institucionet shqiptare në këtë kohë pandemie.

Mirëpo humanisti nga Kosova, Halil Kastrati u ka dalë në ndihmë qytetarëve atje duke dërguar pako me ndihma ushqimore. 

Kastrati këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ku ka thënë se kanë shpërndarë ndihmat në të tri komunat. Ai ka njoftuar se do të ndihmohen 100 familje në Preshevë, 100 familje  në Bujanoc, dhe 30 familje në Medvegjë.

Përveç kësaj ndihma do të shpërndahen edhe në Maqedoni e Shqipëri..

Forumi Ekonomik Botërorë: Pse po e mbivlerësojmë vdekshmërinë e Covid-19?
Rritet në 2.867 numri i rasteve me COVID-19 në Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration