Bujanoci pa ujë të mjaftueshëm në sezonin veror
Lokale

Bujanoci pa ujë të mjaftueshëm në sezonin veror

09.Aug.2017 10:27
0
Për shkak të përdorimit të tepër të ujit nëpër vendbanimet e komunës së Bujanoc vazhdojnë masat e ndalimit të ujit nga ndërmarrja publike "Komunalia" për menaxhimin e furnizimit me ujë të pijshëm dhe pë higjienë

Këtë e ka konfirmuar për beta, Ilir Taipi drejtor teknik në ndërmarrjen “Komunalia” i cili është shprehur se ka ndalesa nga 6 orë sepse është rritur harxhimi i ujit për 30%.

Sipas tij deri më tani kamioni me ujë është dërguar në fshatrat rreth manastirit të Prohor Pçinjës të cilët e kanë të vështirë gjatë verës për shkak ë thatësisë dhe se furnizimi është e vetmja rrugë./Titulli.com/

Deputeti shqiptar në parlamentin e Belgjikës qëndroi në Preshevë, anashkaloi institucionet lokale
Preshevë: Promovohet libri "Në mes dy shekujve" i autorit Mustafë Ismaili
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration