Autoritetet serbe, amerikane dhe bullgare arrestojnë grupin kriminal, lidhja me grupin e Bujanocit?
Lokale

Autoritetet serbe, amerikane dhe bullgare arrestojnë grupin kriminal, lidhja me grupin e Bujanocit?

03.Feb.2021 08:22
0

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë në bashkëpunim me Prokurorinë për krim të organizuar, Agjencinë amerikane DEA dhe policinë bullgare, kanë sekuestruar 22 kilogramë heroinë dhe arrestuan 7 anëtarë të një grupi të organizuar kriminal.

Në këtë operacion ndërkombëtar në Serbi janë arrestuar 2 persona dhe u sekuestruan dy kilogramë heroinë ndërsa në Bullgari u arrestua një shtetas serb i cili dyshohet të jetë udhëheqësi i këtij grupi kriminal, si dhe 4 shtetas bullgarë ndërsa u sekuestruan 20 kilogramë heroinë, transmeton Titulli.com.

Nuk sqarohet në këtë njoftim se a ka lidhje ky aksion me aksionin policorë në Bujanoc të bërë me 29 dhjetor 2020 ku u arrestuan një grup i drogës dhe armëve.

Dyshohet se ky grup, gjatë vitit 2020 dhe këtë vit ka kontrabanduar heroinë nga Turqia, të cilën më pas e ka shitur në Bullgari, SHBA dhe Serbi, njoftoi MPB e Serbisë./Titulli.com/

Vuçiq: S’kemi asgjë nga Liqeni i Ujmanit, aty vetëm mund të lahemi
“Çartet” Daçiq: Izraeli njohu Jerusalemin tonë (Kosovën), do ketë pasoja
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration