Diskutim për buxhetin e vitit 2021 të shkollave në komunën e Bujanocit, Arifi: Nuk ka rritje
Lokale

Diskutim për buxhetin e vitit 2021 të shkollave në komunën e Bujanocit, Arifi: Nuk ka rritje

27.Oct.2020 11:13
0
Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi ka vazhduar sot takimin me drejtorët  e shkollave fillore, të mesme dhe cedheve të fëmijëve dhe organizatat që kanë për themelues pushtetin lokal.
 
Ky takimësht vazhdim i diskutimeve për hartimin e buxhetit dhe planifikimit  të buxhetit për vitin 2021.
 
Gjatë këtij takimi u vlerësua se disa shkolla deri në këto momente vetëm se kanë shfrytëzuar 90% të buxhetit të parapa për kërë vit
 
Kryetari Arifi kërkoi nga drejtorët që të jenë sa më shtëpiak në aspektin e harxhimit të buxhetit, ndërsa potencoi se nuk do të ketë rritje të buxhetit për vitin 2021 për shkollat dhe as per organizatat publike.
 
Ai potencoi se nuk do të ketë pagesa nga buxheti lomunal sipas linjave partiake, këte duhet ta harrojmë nëse duam që të kemi një buxhet stabil dhe funksional.
 
Në ditëm e djeshm komuna kishte disktuar buxhetin me përfaqësuesit e bashkësive lokale./Titulli.com/
Në Serbi regjistrohen 1 i vdekur dhe 341 raste të reja me COVID-19, kush janë më të prekurit?
Beqiri: Buxheti për shkollat në komunën e Bujanocit të jetë më funksional (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration