Beqiri: Buxheti për shkollat në komunën e Bujanocit të jetë më funksional (video)
Lokale

Beqiri: Buxheti për shkollat në komunën e Bujanocit të jetë më funksional (video)

27.Oct.2020 12:21
0

Kryeshefi i Drejtoratit për Shërbime Publike pranë administratës komunale, Fejzi Beqiri pas takimit me drejtorat e shkollave fillore, të mesme dhe çerdhet e fëmijëve të komunës së Bujanoct është shprehur se janë të përkushtuar maksimalisht që të ketë buxhet funksional në të gjitha fushat. 

Ai theksoi se në realizimin e buxhetit të vitit 2020 në disa shkolla apo ndërmarrje publike ka pasur tejkalim. 

Beqiri tha se gjatë takimit u pajtuan që shkollat në afat sa më të shkurtër të sjellin propozimet për buxhetin e shkolla që drejtojnë në mënyrë që planifikimi I buxhetit për vitin 2021 të jetë sa më efikas. 

Sipas tij në përfundim të kësaj jave të paguhen shpenzimet e rrugës për të gjithë punonjësit e shkollave në komunën e Bujanocit./Titulli.com/

Diskutim për buxhetin e vitit 2021 të shkollave në komunën e Bujanocit, Arifi: Nuk ka rritje
Ambasadori rus në Serbi: Marrëdhëniet bilaterale dhe Kosova në fokus të vizitës së Lavrovit në Beograd
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration