Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët
Lugina

Vuçiq: Pajtohem për ridefinim të kufijve me shqiptarët

09.Aug.2018 13:15
0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se angazhohet për ridefinim të kufijve me shqiptarët.

“Unë angazhohem dhe kjo është politika ime, për ridefinimin e kufijve me shqiptarët. Kështu që ne ta kemi territorin për të cilën nuk dihet se kush si e trajton dhe çfarë i takon dikujt dhe ky është gjithmonë potencial për trazira”, tha Vuçiq, transmeton kp.

Ai ka shtuar se nuk mund të flasë se për çfarë po bisedon me shqiptarët e Kosovës, por ka sqaruar se marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të jetë një pako gjithëpërfshirëse, e cila nuk është e lehtë sa disa e mendojnë.

copy(/home/titulli/public_html/images/image/vucicii.png): failed to open stream: No such file or directory
Osmani: Me Thaçin rrezikojmë të humbim edhe këtë territor, e lëre më të na bashkohet Lugina
Lajiq: Aneksimi i Luginës së Preshevës është ndarje e Serbisë, jo e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration