Presheva me rritje në natalitetit, në Bujanoc zvogëlohet?
Lugina

Presheva me rritje në natalitetit, në Bujanoc zvogëlohet?

08.Jan.2018 08:52
0
Ekspertët nga Instituti Republikan i Statistikave parlajmëron se numri i banorëve në Serbi është zvogëluar rrteh 385 mijë në 10 vitet e fundit.

Sipas këtyre të dhënave nga 169 komuna në Serbi gjatë vitit 2016 ka pasuar rritje të natalitetit në Sjenicë, Novi Sad, Preshevë, Novi Pazar dhe Tutin, shkruan Titulli.com. 

Instituti Republikan i Statistikave  ka njoftuar se në komunën e Bujanocit ka ulje të natalitetit në krahasim me vitet e kaluara. 

Vlerësimi i këtij instituti ështe se në Serbi jetojnë 7 milion e 58 mijë e 322 qytetarë ndërsa të gjinisë femërore janë 183 mijë më shumë se meshkuj./Titulli.com/

Librat dhe diplomat në Luginën e Preshevës temë diskutimi mes Serbisë dhe Kosovës
KKZ: Akoma pa rezultate preliminare për zgjedhjet lokale në Preshevë, pritet vendimi për rivotim
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration