PDSH dhe PVD zgjedhin  bashkë kryesinë e re të Këshillit Kombëtar Shqiptarë
Lugina

PDSH dhe PVD zgjedhin bashkë kryesinë e re të Këshillit Kombëtar Shqiptarë

07.Aug.2018 11:45
0
Këshilli Kombëtar Shqiptar në mbledhjen e parë pas vdekjes s ish-kryetarit të këtij institucioni ka zgjedhur kryesinë e re me kryetar Shukri Ymeri.

Kjo kryesi është votur nga të gjithë anëtarët përveç Zejni Fejzullahut, anëtarë nga Partia Demokratike, shkruan Titulli.com.

Anëtarët e kuvendit të KKSH-së zgjodhën në përbërje të zgjeruar për zëvendës kryetare Ardita Sinani dhe Galip Beqiri, kryetar i organit ekzekutiv.

Kuvendi i Këshillit Kombëtar Shqiptar ka 15 anëtarë ndërsa zgjedhje e kyesisë së re sot është bërë në marrëveshje mes anëtarëve të Partisë Demokratike Shqiptare dhe Partisë për Veprim Demokratik./Titulli.com/

 

Bujanoc: Konkursi i hapur për fuqizimin ekonomik në vitin 2018 në Komunën e Bujanocit
Shukri Ymeri zgjidhet kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar, bashkëpunim me të gjithë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration