Përfundon kuizi fetarë nga shoqata "Ditura" në Bujanoc
Lugina

Përfundon kuizi fetarë nga shoqata "Ditura" në Bujanoc

07.Aug.2018 11:45
0
Në sallën e vogël të shtëpisë së kulturës shoqata joqeveritare "Dituria" në Bujanoc ka realizuar kuizin fetarë për nderë të muajit të Ramazanit.

Pjesëmarrës në kuizin e realizuar nga kjo shoqatë ishin nxënësit e shkollës së mesme “Sezai Surroi” ku ishin të shpërndarë në shtatë grupe me nga pesë pjesëmarrës.

Finalist në kuizin islam ishin grupi “Horizonti Islam” si dhe “Hëna e re” dhe dueli final i kuizit dëshmoj përgatitjen e mirë të dy grupeve finaliste ku rezultati ishte i barabartë deri në fund të duelit, shkruna Titulli.com.

Si fitues në vendin e tretë i kuizit islam është grupi “Nur”, në vend të dytë u radhit grupi “Horizonti Islam” kurse fitues i garës është “Hëna e Re”.

Ekipi fitues u shpërblye me një çmim prej 10 mijë dinarëve gjithashtu këtij çmimi iu shtua edhe një shpërblim nga Këshilli Kombëtar Shqiptar ku ndarjen e çmimit e ka bërë kryetari i saj Shukri Ymeri./Titulli.com/

10 nxënës më pak në klasat e para 2018/2019 në komunën e Bujanocit
Organizatat e mediave në Serbi: Nuk pranojmë paratë e ministrisë së Informimit, agjendë politike
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration