Përfaqësuesit e rinjë të Erdoanit shpalosën ide në Preshevë
Lugina

Përfaqësuesit e rinjë të Erdoanit shpalosën ide në Preshevë

07.Aug.2018 11:45
0
Një delegacion i lartë i forumit rinorë të Partisë për drejtësi dhe zhvillim e kryetarit aktual të Republikës së Turqisë Rexhep Tajip Erdoan ka qëndruar për vizitë në Luginë të Preshevës.

Ata realizuan takime me përfaqësues të jetës politike e shoqëre në Preshevë dhe Bujanoc me të cilët bashkëbiseduan mundësitë e bashkëpunimit, shkruan Titulli.com.

Në objektin e shtëpisë së kulturës në Preshevë mbajtën një takim me përfaqësues të shoqërisë civile dhe rininë e partive politike.

Rinia e partisë së Rexhep Taip Erdoanit shpalosi disa ide të bashkëpunimit të mundshëm më këtë rajon.

Pjesë e delegacionit nga ishin Ä°skender Karakaya- Nënkryetar i Rinisë së Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim “ AK PARTI”, Enes Yaylacı antar i Kryesisë së Rinisë së Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim “ AK PARTI”, Soner Yalçın antar i Kryesisë së Rinisë së Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim “ AK PARTI” dhe shef i kabinetit të kryeministrit.

Ky takim është organizuar nga  Shoqata Vizioni për Zhvillim dhe Koperim në Preshevë./Titulli.com/

A duhet ndryshuar ora, nismë në Parlamentin Evropian për ta rishikuar
ish-Ministri Hyseni: Shkëmbimi i territoreve sjell edhe luftëra të reja
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration