Përfaqësues nga Bujanoci, pjesë e forumit të biznesit Serbi-Turqi në Beograd
Lugina

Përfaqësues nga Bujanoci, pjesë e forumit të biznesit Serbi-Turqi në Beograd

07.Aug.2018 11:45
0
Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi me bashkëpunëtorë mori pjesë në forumin e biznesit Serbi-Turqi i organizuar gjatë ardhjes së presidentit të Turqisë, Rexhep Erdogan në një vizitë në Serbi.

Përfaqësues të komunës dëgjuan për planet e investimeve, shkëmbimeve tregtare dhe bashkëpunimeve mes dy shteteve. 

Erdogan tha mes tjerash se shkëmbimet tregtare janë 800 milion dollar dhe se do të punohet në rritjen  e tyre.

“Bujanoci po i bënë përpjekjet e saja për të konkretizuar bashkëpunimin me biznesin turk, bashkëpunim ky që për qëllim ka krijimin e vendeve të reja të punës”, thuhet në njoftimin e kryetarit të komunës së Bujanoct, Shaip Kamberi. 

Pjesë e vizitës së Erdogan në Serbi është edhe forumi I biznesit në të cilin po marrin pjesë 140 biznese nga Turqia./Titulli.com/

copy(/home/titulli/public_html/images/image/erdogan-forumi.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Bujanoc: Kërkohet ndihmë urgjente për shërimin e Afërdita Ahmetit
Komuna e Bujanocit me transparencë sipërfaqësore ndaj qytetarëve (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration