Përfaqësues nga Bashkësia Islame e Maqedonisë qëndrojnë në Preshevë (video)
Lugina

Përfaqësues nga Bashkësia Islame e Maqedonisë qëndrojnë në Preshevë (video)

07.Aug.2018 11:45
0
Një delegacion nga Bashkësia Islame e Maqedonisë zhvillo takim me përfaqësues nga Bashkësia Islame për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, shkruan Titulli.com

“Ne do lejojmë që identiteti I islamit shqiptarë të bastardohet në këto dhe se perspektiva e bashkësisë islame nuk duhet te cenohet këtu në territorin e Luginës së Preshevës”, ka thënë për Rtv “Aldi”.Sulejman Rexhepi, kryetar Bashkësisë Islame të Maqedonisë.

Nexhedein Saqipi,  kryetar Bashkësisë Islame për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc ka falënderuar Rexhepin për takimin e sotëm duke thënë se ky takim është një nismë e afrimit mes bashkësive fetare rajonale.

Ai është shprehur se priten të intensifikohet bashkëpunimi mes dy institucioneve fetare në të mirën e  qytetarëve./Titulli.com/

 

Fillon projekti i nxënësve "5 Minuta Kulturë" në Preshevë (video)
Delegacioni nga Presheva troket në biznesin e Turqisë, Arifi shijon bakllavanë me fëstek
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration