Nuk ka rivotim më 14 Janar në Preshevë, shpallen rezultatet preliminare
Lugina

Nuk ka rivotim më 14 Janar në Preshevë, shpallen rezultatet preliminare

07.Aug.2018 11:45
0
Kryetari i Komisionit komunal Zgjedhorë në Preshevë, Zeqir Miftari ka thënë se gjykata administrative ka anuluar vendimin e KKZ për mbajtjen e raundit të dytë të zgjedhjeve më 14 Janar.

Miftari  për agjencinë beta është shprehur se gjykata administrative i ka lënë afat partive 24 orë me procedurë te re të paraqesin ankesat e tyre për të cilat do të vendoset më vonë, transmeton Titulli.com.

Ai theksoi se janë kthyer në fillim me rezultatet preliminare  në 38 vendvotime.

Sipas tij rezultatet preliminare janë  Alternativa për Ndryshim  36% të votave, , Partia Demokratike Shqiptare 26%, , Partia për Veprim Demokratik 14%,  Lëvizja për reforma PDSH 9.1 %, Bashkimi Demokratik I Luginës 2.4%, Unioni Demokratik Shqiptarë 2.2 %, Partia Demokratike 1.8% dhe lista serbe ka grumbulluar 4.9% e cila nuk ka kaluar pragun zgjedhorë.

Komisioni Komunal Zgjedhorë në Preshevë nuk mundë të shpallë rezultate përfundimtare nëse ndonjë parti politike paraqet ankesën pranë tyre./Titulli.com/

KKZ: Akoma pa rezultate preliminare për zgjedhjet lokale në Preshevë, pritet vendimi për rivotim
Në Serbi aktualisht 4.300 refugjatë, prej tyre 290 në Preshevë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration