Në Serbi aktualisht 4.300 refugjatë, prej tyre 290 në Preshevë
Lugina

Në Serbi aktualisht 4.300 refugjatë, prej tyre 290 në Preshevë

07.Aug.2018 11:45
0
Qendra e Beogradit për të Drejtat e Njeriut ka njoftuar se sipas vlerësimeve nga UNHCR numri I refugjatëve në Serbi është afri 4.300 persona.

Refugjatë më shumë janë  të stacionuar në qendrat e pranimit të refugjatëve në Obrenovc 690, Adashevc 346 dhe Preshevë 290 persona ndërsa në qendrën për azil në Kërnjaç 772 dhe pjesa tjetër në vende tjera, transmeton Titulli.com.

Sipas të dhënave nga UNHCR në mesin e refugjatëve më shumë janë nga Pakistani, Irani, Afganistani, Iraku dhe shtetet tjera të lindjes./Titulli.com/

Nuk ka rivotim më 14 Janar në Preshevë, shpallen rezultatet preliminare
Presheva dhe Bujanoci me natalitet më pozitiv në gjithë Serbinë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration