Kryetari i Preshevës Arifi, pjesëmarrës në autoudhën Prishtinë-Gjilan-Konçul
Lugina

Kryetari i Preshevës Arifi, pjesëmarrës në autoudhën Prishtinë-Gjilan-Konçul

07.Aug.2018 11:45
0
Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi mori pjesë në fillimin e punimeve të autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul.

“Projektet e këtilla janë një kontribut i cili ndikon në përmirësim të lëvizjes së lirë dhe krijon standarde të Bashkimit Europian”, ka shkruar Arifi.

Në solemnitetin e organizuar ishte i pranishëm kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, deputet dhe përfaqsësues tjerë politik e institucional të anamoravës./Titulli.com/

Solemnisht nisin punimet e autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul (video)
Haradinaj: Me autoudhën po bashkohet Presheva me Prishtinën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration