Kryetari i Bujanocit Kamberi anashkalohet në punimet e autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul
Lugina

Kryetari i Bujanocit Kamberi anashkalohet në punimet e autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul

07.Aug.2018 11:45
0
Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi nuk mori pjesë në inaugurimin e punimeve të autoudhës Prishtinë-Gjilan-Konçul.

Redaksia e Titulli.com, kontaktoi Kamberin duke e pyetur përse ai nuk mori pjesë në këtë solemnitet dhe u përgjigj se nuk ka pasur ftesë nga organizatorët.

Autoudha Prishtinë-Gjilan-Konçul është pjesë që lidhë territorin e Kosovës dhe komunën e Bujanocit.

Shaip Kamberi mban takime të shumta me kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri i cili vlerësohet një person me peshë në këtë projekt të komunikacionit, mirëpo kësaj here mosprezenca e Kamberit shihet e anashkaluar, shkruan Titulli.com.

Në ceremonin e kësaj nisme të punimeve morën pjesë kryeministri Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, deputet dhe përfaqësësues tjerë politik e institucional të anamoravës./Titulli.com/

 

Haradinaj: Me autoudhën po bashkohet Presheva me Prishtinën
"Mollëkuqet" e Gjilanit shkëlqejnë në Bjellorusi, Edisa Ahmedi nga Presheva triumfon
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration