Kryeministri Haradinaj priti në takim koalicionin fitues të zgjedhjeve në Preshevë
Lugina

Kryeministri Haradinaj priti në takim koalicionin fitues të zgjedhjeve në Preshevë

07.Aug.2018 11:45
0
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim udhëheqësit e koalicionit fitues të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunën e Preshevës, Shqiprim Arifin dhe Sami Salihun.

Në këtë takim, kryeministri është njoftuar për gjendjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës dhe në veçanti në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, si dhe për nevojën e forcimit të bashkëpunimit të ndërsjellë. 

Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se duhet të forcohen lidhjet dhe të vazhdojë komunikimi i rregullt për t’u angazhuar së bashku në zgjidhjen e problemeve.
 
“Shprehim përkrahjen tonë për banorët dhe autoritetet lokale në tri komunat e Luginës së Preshevës, me qëllim të avancimit të zhvillimit dhe fuqizimit të rolit të kësaj pjese të rëndësishme”, tha kryeministri Haradinaj. 

Në takim u bisedua edhe për mundësitë e përkrahjes së Luginës në fushën ekonomike, të infrastrukturës, kulturës dhe arsimit./kryeministria-kosoves/ 

copy(/home/titulli/public_html/images/image/haradinaj-arifi.jpg): failed to open stream: No such file or directory
Presheva dhe Bujanoci me natalitet më pozitiv në gjithë Serbinë
Priten të punësohen në "Jumko" afro 35 punëtorë në Bujanoc, sa shqiptarë janë?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration