Kompania nga Presheva fillon fabrikën e vajit "Floil" në Kosovë
Lugina

Kompania nga Presheva fillon fabrikën e vajit "Floil" në Kosovë

07.Aug.2018 11:45
0
Kompania "Fluidi" nga Presheva është zotuar që ta ndihmojë ekonominë e Kosovës dhe tani filloi me ndërtimin e fabrikës së parë të llojit të vet në vend.

"Për t’u siguruar që suksesi i FLOIL do të thotë sukses edhe për Kosovën, është punësuar një ekip i madh njerëzish me përvojë të cilët duke përdor teknologjinë më të sofistikuar patjetër se do të shënojnë historinë e kësaj fabrike", thonë përfaqësuesit e kësaj kompanie.

Sipas tyre vendit tonë i nevojitet të përforcojë sektorin ekonomik dhe kjo më së miri arrihet duke i dhënë hapësirë dhe mbështetje prodhimeve vendore.

Fabrika “FLOIL” është befasia e radhës nga Fluidi.

 

 
Hasani pyet Qeverinë për emërimin e organit të përkohshëm në Preshevë
Enver Aliu, zgjidhet sekretar i organit të përkohshëm në Preshevë, ndërpriten funksionet politike (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration