Ekspozita nga nxënësit ende e hapur në Bujanoc
Lugina

Ekspozita nga nxënësit ende e hapur në Bujanoc

07.Aug.2018 11:45
0
Hapet ekspozita e pikturës në lokalitet shtëpisë së kulturës në Bujanoc, organizuar nga Shqiprim Fejzullahu me prezantimin e 215 pikturave nga 12 nxënës.

Në hapjen solemne morën pjesë mbi 80 persona ndërsa të interesuarit e artit ka vizituar edhe pikturat e vendosura.

Sipas Shqiprim Fejzullahut organizator i ekspozitës së pikturës për Titulli.com deklaroi se është i kënaqur me pjesëmarrjen e qytetarëve në hapjen e ekspozitës.

“Jam i kënaqur shprehjen e interesimit të qytetarëve për të parë nga afër pikturat e përgatitura nga nxënësit e mi, ku këta nxënës morën edhe komplimente të shumta nga artdashësit. Tani nxënësit janë edhe më të motivuar për të punuar”, u shpreh Fejzullahu për Titulli.com.

Hapja zyrtare e ekspozitës së pikturave të përgatitura është bërë me datën 7 Qershor me fillimin në ora 17:00 me qëllim paraqitjen e artit realist me karakter edukativ, informues dhe sensibilizues./Titulli.com/

Zvicra po i gëzohet edhe një Shaqiri tjetër më "të vogël", Shpëtim Arifi nga Presheva
PDSH: Qeverisja aktuale e Preshevës e izoluar nga transparenca
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration