Ambasadori i SHBA-së Scot takon kryetarin Shaip Kamberi
Lugina

Ambasadori i SHBA-së Scot takon kryetarin Shaip Kamberi

07.Aug.2018 11:45
0
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Beograd Kyle Scott, qëndroi për drekë pune në Bujanoc me kryetarin e komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi.

Temë e takimit ishte rëndësia e integrimit të shqiptarëve në institucione shtetërore, çështja e teksteve shkollore dhe nostrifikimit të diplomave.

{Me Ambasadorin Scott u diskutua edhe për situatën politike në Luginë të Preshevës dhe rëndësinë e zgjidhjes së të gjitha çështjeve në rrugën institucionale{, thuhet në njoftimin e Kamberit.

Shaip Kamberi ka shkruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten miq tanë në rrugëtimin tonë të përbashkët drejt integrimit evropian./Titulli.com/

"Grupi i Dobrosinit" shpallet i pafajshëm
Serbët në Preshevë garojnë me listën "Aleksandër Vuçiq-Për Serbi të Bashkuar"
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration