Qeveria e Kosovës ndan 70 mijë euro për blerjen e librave për nxënësit e Luginës
Lokale

Qeveria e Kosovës ndan 70 mijë euro për blerjen e librave për nxënësit e Luginës

22.Sep.2020 07:14
0

Qeveria e Kosovës sot ka ndarë 70 mijë euro për të blerë libra për nxënësit e tri komunave të Luginës së Preshevës.

Propozimin për ndarjen e mjeteve financiare për blerjen e librave dhe materialeve të tjera shkollore për nevojat e nxënësve të komunës së Bujanocit, Medvegjës dhe Preshevës e ka bërë zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi.

 

“Duke marrë parasysh rëndësinë e kësaj kërkese, Ministria e Financave ka komunikuar me Ministrinë e Arsimit të Shqipërisë për ta mbështetur këtë kërkesë dhe kërkoj aprovimin për ndarjen e 70 mijë eurove për nxënësit e Luginës”, ka thënë Krasniqi në mbledhjen e Qeverisë. 

Ky propozim ka marrë aprovimin e anëtareve të kabinetit qeveritar. 

Vuçiq: Serbia është e përkushtuar për zgjidhje kompromisi për Kosovën
Zëvendëskryeministrja e Serbisë, zbulon 4 rrugët që do t’i financojë Amerika: Bujanoc-Konçul-Gjilan-Shtërpc (1)?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration