Veseli i gëzohet rezultatit të shqiptarëve në zgjedhjet në Serbi
Lokale

Veseli i gëzohet rezultatit të shqiptarëve në zgjedhjet në Serbi

22.Jun.2020 00:28
0

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka reaguar pas lajmeve se partitë shqiptare të cilat garuan në një listë të përbashkët në zgjedhjet parlamentare të 21 qershorit në Serbi, pritet t’i kenë të paktën 4 ulëse në kuvendin e Serbisë.

Veseli këtë e ka quajtur fitore të rëndësishme politike për shqiptarët në Serbi, ndërsa ka thënë se pret që kjo fitore edhe t'i sjellë të mira popullatës në atë pjesë.

“E kaluara e lavdishme e popullit shqiptar, ka treguar se sa herë janë bashkuar shqiptarët, kanë triumfuar. Kështu është edhe rasti i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit. Rezultatet zgjedhore në Serbi, tregojnë për një fitore të rëndësishme politike, për motrat dhe vëllezërit tanë matanë kufirit. Uroj që ky bashkim i spektrit politik shqiptar, t'i sjell të mira popullatës shqiptare në Luginën e Preshevës”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Shqiptarët humbin primatin e fituesit të zgjedhjeve në Bujanoc, koalicioni sfidë?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration