Serbia fton qytetarët serb nga Kosova të paraqiten për vaksinim edhe në Bujanoc
Lokale

Serbia fton qytetarët serb nga Kosova të paraqiten për vaksinim edhe në Bujanoc

28.Feb.2021 16:07
0

E ashtuquajtura zyra për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, ka ftuar qytetarët e Kosovës që të aplikojnë që të vaksinohen kundër koronavirusit.

Nga kjo zyrë është thënë se aplikimi duhet të bëhet në institucionet shëndetësore në vendet ku jetojnë.

E imunizimi do të bëhet për qytetarët nga Kosova në tri qytete të Serbisë.

Ata nga komunat e Veriut në Rashkë, ndërsa ata nga pjesët tjera në Kurshumli dhe Bujanoc. 

Sipas të dhënave të kësaj zyre deri më tash janë vaksinuar 10 mijë qytetarë nga Kosova, ndërsa dozën e dytë e kanë pranuar 7500 qytetarë. Bëhet fjalë kryesisht për qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë.

Sonda e NASA-s dërgon pamje panoramike 360 gradë të planetit Mars (video)
Bomba 1-tonëshe e Luftës së Dytë Botërore shkakton dëme në qytetin britanik (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration