PVD në konsultime me presidentin Vuçiq, presin të jenë pjesë e qeverisë
Lokale

PVD në konsultime me presidentin Vuçiq, presin të jenë pjesë e qeverisë

06.Jun.2017 09:32
0
Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiq vazhdon konsultimet për përfaqësuesit e të gjitha listave parlamentare për zgjedhjen e kryeministrit të ri të qeverisë pasi ai u zgjodh president në zgjedhjet e fundit, shkruan Titulli.com.

Lidhja e hungarezëve të Vojvodinës dhe Partia për Veprim Demokratik do të marrë pjesë sot në konsultimet e presidentit të Serbisë për kryeministrin e ri të qeverisë.

Deputeti popullorë, Fatmir Hasani nga PVD ka thënë pë agjencinë beta se pret të marrë vesh se a do të jenë pjesë e qeverisë së re dhe do të njoftohet se cili është qëndrimi i qeverisë për pakicën shqiptare./Titulli.com/

Vraniqi: Presheva me Vetëvendosjen
Autori i librit "Bujanoci krenaria ime" dhe vjershat historike
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration