Presheva nis aksionin e mbjelljes së 200 fidanëve
Lugina

Presheva nis aksionin e mbjelljes së 200 fidanëve

23.Apr.2018 08:51
0
Përfaqësues të komunës, kuvendit komunal dhe zyra për të rinj në Preshevë kanë nisur aksionin për mbjelljen e 200 fidanëve nga rruga e hyrjes në qytetin të Preshevës nga autoudha deri tek stacioni hekurudhorë.

“Komuna e Preshevës, për herë të parë, duke treguar seriozitetin e mbrojtjes së ambientit por edhe duke u bazuar në zotimet elektorale mbi mbrojtjen e ambientit, sot në ditën ndërkombëtare të planetit Tokë - 22 Prillin, filloi mbjelljen 200 fidanëve”, thuhet në njoftimin e kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi.

Sipas tij ky organizimin ishte edhe një nga zotimet që kanë bërë si komunë në konferencën e fundit të Unionin e Bashkive Shqiptare - mbrojtja e ambientit dhe gjelbërimi i tij.

Pjesë e këtij aksioni ishte edhe kryetari i kuvendit komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu të cilët ju bashkëngjitën në ditën ndërkombëtare të tokës 22 prillit./Titulli.com/

Administrata e Bujanocit me riorganizim të ri, 180 të punësuar (foto&video)
Mbahet festivali i basketbollit për të vegjlit në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration