Pamje të tmershme nga vërshimet në Konçul të Bujanocit (video&foto)
Lokale

Pamje të tmershme nga vërshimet në Konçul të Bujanocit (video&foto)

11.Jan.2021 14:21
0

Reshje të shumta të shiut pati gjatë javës dhe si pasojë e këtyre reshjeve pati vërshime edhe në fshatin Konçul të komunës së Bujanocit.

Në disa fotografi të dërguara  shihet se ujërat kanë mbuluar thuajse gjithçka në këtë fshat, e që padyshim u shkaktuan edhe dëme të mëdha banorëve të kësaj ane.

Nuk dihet se deri kur pritet të zgjasin këto reshje të shiut, por që padyshim thuajse çdo qytetarë është i shqetësuar nga situata e krijuar.

 

Hoti në takim me përfaqësues politik të Luginës foli edhe për bashkimin e kësaj pjese me Kosovën
Komuna e Bujanocit: Angazhimi i qytetarëve ndaj vërshimeve është më se i nevojshëm
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration