Nisin punimet e rrugës Nesalcë-Letovicë, projekt afro 90 mijë euro
Lokale

Nisin punimet e rrugës Nesalcë-Letovicë, projekt afro 90 mijë euro

19.Apr.2018 13:28
0
Filluan punimet për zgjerimin e rrugës Nesalcë-Letovicë, projekt me vlerë prej 10 milion e 371 mijë dinarë, të financuar nga buxheti i komunës së Bujanocit.

Kryetari i komunës Shaip Kamberi, deklaroi se rëndesia e zgjerimit të kësaj rruge është mjaft e madhe pasi që kjo rrugw ka qenë një arterie e rëndësishme e bashkimit të vendbanimeve të komunës së Bujanocit që nga Breznica e deri në Miratoc.

Ndërsa Enver Ramadani, nga departamenti për investime dhe zhvillim theksoi se kjo rrugë është e rëndësisë së veçantë dhe se ka qenë kërkesë e qytetarëve, shkruan Tituli.com.

Përfaqësues të komunës dhe bashkësive lokale të këtyre dy vendbanimeve morën pjesë në nisjen e këtyre punimeve që do të kryehen nga kompania “Saba Bellça” ndërsa pritet të përfundojnë brenda 30 ditëve./Titulli.com/

Klubi nikoqir fitues i turnirit mbarëkombëtar "Tërnoci 2018" (foto)
Arifi takim me ambasadorin amerikan në Beograd, sfidon Këshillin Kombëtar Shqiptar
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration