Mbahet ekspozita e lopëve në Bujanoc, fituesi absolut pronari Zenel Halili (foto)
Lugina

Mbahet ekspozita e lopëve në Bujanoc, fituesi absolut pronari Zenel Halili (foto)

01.Oct.2017 10:27
0
Lopa e tipit "Shara" me pronar Zenel Halili nga Tërnoci i komunës së Bujanocit është fituese absolute e ekspozitës së organizuar nga stacioni i veterinarisë në Bujanoc që u mbajtë në stadiumin e qytetit.

U ekspozuan  75 lopë nga komuna e Bujanocit në tri kategori si “mëshqerra”, “Lopë të vjetra të amëzuara” si dhe “Lopë të gjeneratës së parë“.

Organizatori ka shpallur edhe tre fituesit e konkurencave tjera Momçilo Ristiq nga Kërshevica, Ismet Iseni nga Nesalca dhe Nexhmedin Idrizi nga Bilaçi.

Pronarëve dhe fituesvë u janë ndarë çmime ndërsa të gjithë pjesëmarrësveshpenzimet e rrugës mjete prej 400 mijë dinarëve që janë ndarë nga buxheti i komunës së Bujanocit./Titulli.com/

Shqiptarët e Luginës kërkojnë përfshirjen në dialogun Kosovë "“ Serbi
Shqiprim Taipi nga Lugina: Dua kombëtaren kuqezi, në Shqipëri luaj vetëm me Skënderbeun
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration