Sinani reagon: Gjuha e Vuçiqit dëshmi se nuk do marrëveshje finale me Kosovën
Lokale

Sinani reagon: Gjuha e Vuçiqit dëshmi se nuk do marrëveshje finale me Kosovën

02.Dec.2022 20:29
0

Ardita Sinani, këshilltare e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratës së Aleksandër Vuçiq.

Postimi i plotë në Facebook nga Ardita Sinani:

GJUHA E VUÇIQIT, DËSHMI SE NUK DO MARRËVESHJE FINALE ME KOSOVËN

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqi, nuk po i mjafton diskriminimi dhe shtypja e shqiptarëve që jetojnë në Serbi.

Por po i sulmon me gjuhë ofenduese e kërcënuese edhe serbët e Kosovës që nuk pajtohen me politikën e tij autoritare dhe që duan jetë normale e bashkëjetesë me komunitetet e tjera në Republikën e Kosovës.

Madje ish-Ministri i informatave i regjimit të Millosheviqit dhe ish-promovuesi i Ratko Mlladiqit akuzon edhe ish të burgosurin politik të atij regjimi për 'llum terrorist'.

Thjesht, Presidenti Vuçiq vërteton përsëri:

- Se e sheh ende me krenari të kaluarën e tij të turpshme të shërbimit ndaj ish-regjimit kriminal.

- Se nuk dëshiron marrëveshje finale me Kosovën.

Rrjedhimisht, se nuk është adresa për demokratizim, paqe rajonale dhe evropianizim.

Ragmi Mustafa planifikon më 3 dhjetor vizitë ish-presidentit Hashim Thaçi në Hagë
Mustafa nga Haga: Takova Hashim Thaçin, aty takova të gjithë ushtarët e lirisë (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration