Qytetari nga Lugina e Preshevës flet për shërbimin ushtarak në Kosovë (video)
Lokale

Qytetari nga Lugina e Preshevës flet për shërbimin ushtarak në Kosovë (video)

09.Nov.2021 20:33
0

Shërbimi ushtarak mund të bëhet i obligueshëm edhe në Kosovë, në dy vitet e ardhshme.

Gazeta Insajderi ka pyetur qytetarët në sheshin e Prishtinës, se a duhet të rinjtë të kryejnë shërbime ushtarake qysh në moshë të hershme.

Shumë përgjigjje të ndryshme, e gjthashtu nuk munguan as përgjigjjet e qytetarëve të cilët nuk janë nga Kosova.

“Meqënëse vij nga Lugina e Preshevës, po megjithatë mendoj se është mirë për një shtet që me pas shërbimin ushtarak të të rinjëve, që të janë më të përgaditur, ma t’vetëdijshëm dhe ma të sinqertë – thotë qytetari”

Për më shumë, ndiqeni videon e bashkangjitur:

Ky është veterani i UÇK-së nga Nesalca e Bujanocit, i arrestuar nga policia serbe (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration