LPD  bënë homazhe tek varri ish-liderit Jonuz Musliu
Lokale

LPD bënë homazhe tek varri ish-liderit Jonuz Musliu

28.Nov.2022 15:14
0

Lëvizja e Progresit Demokratik ka bërë homazhe te varri i ish-liderit të këtij subjekti, Jonuz Musliu.

"Ashtu siç na mësoi dhe bashkoi në kohë lufte e paqe, ashtu na bashkoi edhe në këtë ditë të madhe kombëtare pranë lapidarit të tij, ku me disa nga aktivistët dhe përfaqësuesit e nëndegëve të LPD-së, bëmë homazh për jetën dhe veprën e heroit dhe liderit historik të LPD-së, Jonuz Musliu", ka shkruar kryetarii i LPD-së, Shqiprim Musliu.

Ai shkroi se 28 nëntorët ishin shumë të rëndësishëm për të dhe për jetën e tij. Sepse ato janë të lavdishëm gjatë gjithë historisë, dhe ai vet e bëri historinë. Ne do ta kujtojmë çdo herë të bashkuar për idealin dhe kauzën kombëtare.

“Google” vishet kuqezi: Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri
Faik Rexhepi, preshevari protestues që i rezistoi dhunës këmbëkryq, shkrihet në bronz në Prishtinë(video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration