Bujanoc: 5 milion dinarë dëmet e shkaktuara në shkollën e mesme "Sezai Surroi"
Lugina

Bujanoc: 5 milion dinarë dëmet e shkaktuara në shkollën e mesme "Sezai Surroi"

13.Sep.2017 10:19
0
Nga erërat e forta dhe shiu që ra gjatë ditës së hënë në objektin e shkollës së mesme "Sezai Surroi" në Bujanoc ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale duke larguar një pjesë të kulmit të shkollës.

Drejtori i këtij institucioni arsimorë Zejni Fejzullahu,  tha për Titulli.com se dëmet e shkaktuar mundë të kalojnë mbi 5 milion dinarë.

“Në bazë të komisionit përgjegjës për vlerësimin e dëmeve pranë komunës së Bujanocit, dëmet e shkaktuara mundë të kalojnë 5. 000000 dinarë.”, është shprehur për Titulli.com Fejzullahu.

Ai theksoi se pret zgjidhje të përkohshme derisa të gjendet një zgjidhje e përhershme megjithë atë procesi po zhvillohet në këtë shkollë.

Fejzullahu deklaroi se është në  kontakt me projektuesin "Kapa Projekt" nga Nishi për të gjetur  zgjidhje të plotë./Titulli.com/ 

Vështrim politik mbi demagogjinë e politikanëve shqiptarë të Luginës:15 vite e 15 zhgënjime!
Plaku i lënduar në hyrje të Tërnocit mjekohet në spitalin e Vrajës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration