“Zëri i Luginës” mysafir të Mbretit
Lokale

“Zëri i Luginës” mysafir të Mbretit

30.Oct.2012 23:56
0
Në kuadër të 100 vjetorit të themelimit të shtetit shqiptar, në Shqipëri do të mbahet edicioni i parë “Festivali Folklorik Mbarëkombëtar”, ndërkaq të ftuar janë edhe SHKA “Zëri i Luginës” nga Bujanoci. Këtë festival e ka organizuar SHKA “Ahmet Zogu” në bashkëpunim me SHPL “Vitrina” nga Shqipëria, ku do të marrin pjesë shoqata të ndryshme nga Lugina, Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, etj. ShKA “Zëri i Luginës”, vetëm se kanë filluar përgatitjet për këtë festival , ndërsa do të paraqiten me tre valle popullorë të zgjedhura si dhe me kostume tradicionale të Luginës. “Festivali Folklorik Mbarëkombëtar” do të mbahet në Tiranë më 3 nëntor të këtij viti./Titulli.com/

“Ditët e Komedisë Shqiptare” në Preshevë
Bizneset e trojeve shqiptare zbresin në Preshevë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration