Zbulohen hajnat e “skuterëve”, arrestohen 2 persona në Preshevë dhe Bujanoc
Lokale

Zbulohen hajnat e “skuterëve”, arrestohen 2 persona në Preshevë dhe Bujanoc

21.Jul.2021 07:57
0

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Preshevë, me punë intenzive kanë zbuluar një rastë të vjedhjes së motoçikletave të tipit “skuter” në komunën e Preshevës, thuhet në njoftimin e drejtorisë së policisë në Vrajës, transmeton Titulli.com. 

Sipas këtij njoftimi policia ka zbuluar dy vjedhje të rënda dhe me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike në Vrajë, do të paraqesin padi penale kundër dy 19-të vjeçarëve nga Bujanoci dhe Presheva, të dyshuar për kryerjen e këtyre krimeve. 

Raporti policorë thotë gjithashtu se dyshohet se në periudhën e kaluar, ata vodhën dy skuterë nga oborri i familjeve në rajonin e Preshevës dhe ia shitën një personi nga territori i Bujanocit, përcjellë Titulli.com. 

Dyshohet gjithashtu se duke përfituar nga mungesa e pronarit, ata hynë në një shtëpi familjare në Preshevë dhe vodhën një armë. 

Policia gjeti skuterët dhe ua ktheu pronarëve./Titulli.com/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration