Në Shtëpinë e Shëndetit në Bujanoc u punësuan 4 mjek dhe 13 teknik medicinal
Lokale

Në Shtëpinë e Shëndetit në Bujanoc u punësuan 4 mjek dhe 13 teknik medicinal

21.Nov.2023 22:52
0

Në Bujanoc, 13 teknik medicinal kanë marrë kontratë pune me afat të pacaktuar dhe bëhet fjalë për njerëz që kanë punuar gjatë pandemisë së koronavirusit, transmeton Titulli.com.

Në momentin solemn Nenad Mitroviq, drejtor i Shërbimit të Trupit Koordinues për komunat e Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjës sqaroi lidhur me këto vendime.

Ai nuk e fshehu kënaqësinë që njerëzit u punësuan, sepse përveç që Shtëpia e Shëndetësisë në Bujanoc do të kompletohet me staf të munguar, do të mund të punojnë sërish edhe klinikat rurale.

Sipas tij, këtë e ka thënë Serbia falë të gjithë atyre që luftuan për jetën e tyre, duke mos kursyer veten.

Katër mjekë, 13 infermierë dhe teknikë morën vendin e punës, ndërsa pjesa tjetër ishin staf ndihmës-teknik./Titulli.com/

Fjalët që s'kërkojnë përkthim: Studentët e Kosovës dhe të Serbisë me fjalor të përbashkët
Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, unifikuar para 115 viteve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration