Medvegja e shqiptarëve, pa shqiptarë! (video)
Lokale

Medvegja e shqiptarëve, pa shqiptarë! (video)

09.Jan.2021 07:10
0

Serbia pasivizon adresat e shqiptarëve. 

 

Është bërë dorëzimi i dy shtëpive të ndërtuara për dy Familje Shqiptare në Banjë të Siarinës dhe Medvegjë, njëra për familjen e Agim Pajaziti në Banjë të Siarinës dhe për Agim Osmani në Medvegjë nee vlere mbi 50 mijë euro.

Ndërtimin e shtëpive e beri shoqata humanitare “Medvegja në Zvicër. Kjo shoqatë për 30 vjet asnjëherë̈ nuk kanë kursyer mundin e as djersën për t’u dalë në ndihmë atyre që kanë nevojë. Në Medvegjë kohë më parë është hapur edhe zyra e këshillit Kombëtar Shqiptar. Serbia vazhdon me pasivizimin e adresave të shqiptarëve./21Media/

Këshilli Kombëtar Shqiptar, aktivitetet e realizuar gjatë vitit 2020
Cedomir Jovanoviç shtrohet në spital, konfirmohet me pneumoni
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration