Mediat e Kosovës: Vetura me targa serbe (Bujanocit) lëvizë lirshëm në Prishtinë pa i mbuluar ato
Lokale

Mediat e Kosovës: Vetura me targa serbe (Bujanocit) lëvizë lirshëm në Prishtinë pa i mbuluar ato

11.Oct.2021 08:09
0

Të hënën bëhen një javë që kur ka nisur zbatimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, e cila parasheh vendosjen e etiketave ngjitëse në simbolet e dy shteteve nëpër targa.

Por, kjo marrëveshje duket se nuk po respektohet nga disa shoferë nga Serbia, të cilët po shihen shpesh nëpër Kosovë duke lëvizur me targa pa i mbuluar simbolet në targa, raporton Zeri.info.

Një lëxues i "Zërit" ka dërguar një fotografi ku edhe sot shihet një veturë në Prishtinë duke lëvizur pa e mbuluar simbolin serbë në targa. 

Komuna e Bujanocit nderon me mirërnjohje 2 këshilltarët e Presidentit të Shqipërisë
Media në serbisht pretendon pa fakte se 5 personat e arrestuar, planifikonin sulme ndaj KFOR-it
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration