Lokale

titulli.com

“Vatra” uron shqiptarët e Bujanocit dhe Preshevës

SHSHKL “VATRA” në emër të kryesisë së saj dhe në emër të qytetarëve të ndjekur nga Kosova Lindore, në rend të parë  uron  dhe falënderon të gjithë qytetarët për pjesëmarrje masive në votime dhe për  kulturë të lartë dem

09.May.2012 11:14
Historike: Shqiptarët fituan 30 këshilltarë në Bujanoc

Historike: Shqiptarët fituan 30 këshilltarë në Bujanoc

Komisioni Komunal Zgjedhor i Bujanocit ka përfunduar mbledhjen dhe sipas informative që ka marrë dhe konfirmuar portal Titulli, partitë shqiptare në përbërjen e re të kuvendit të komunës së Bujanocit do të kenë 30 mandate nga gjithsejtë

08.May.2012 20:59
E vërtetë, katër tërnocas në Kombëtaren Kuq e Zi !

E vërtetë, katër tërnocas në Kombëtaren Kuq e Zi !

Talenti tërnocas Rinor Taipi i cili të enjten (më 3 maj) është grumbulluar me kombëtaren Shqiptare U17, sot ka udhëtuar për në Bosnje ku nesër do të zhvillojë ndeshjen e parë për kombëtaren kuq e zi. Siç ka konfirmuar për Titu

07.May.2012 22:28
Shqiptarët e fituan Bujanocin (rezultatet)

Shqiptarët e fituan Bujanocin (rezultatet)

Në rezultatet preliminare jozyrtare bëhet e ditur se Partia Demokratike e Nagip Arifit ka fituar 24% të votave të përgjitshme,  Partia për Veprim Demokratik e Shaip Kamberit ka fituar 17%, Lëvizja e Progresit Demokratik 13%, Unioni Demokr

07.May.2012 17:48
Shpallen rezultatet preliminare në Medvegjë

Shpallen rezultatet preliminare në Medvegjë

Sipas Komisionit Republikan Zgjedhor në Medvegjë kanë qenë të hapura 28 vendvotime, ndërsa gjithsej 10.257 qytetarë kanë pasur të drejtë vote. Nga ky numër 4.003 qytetarë kanë votuar, gjegjësisht 39,03%. Pasqyra e rezultateve të par

07.May.2012 16:03
titulli.com

UÇPMB-ja mund të rimobilizohet

Ish- shefi politik i Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, tash lider i Lëvizjes së Progresit Demokratik, Jonuz Musliu, e ka vlerësuar akt të shëmtuar dhe barbar arrestimin e tetë shqiptarëve në Luginë të Preshevës n

07.May.2012 09:08
Shpallin fitoren PD dhe PDSH (video)

Shpallin fitoren PD dhe PDSH (video)

Zgjedhjet lokale në komunën e Bujanocit në mesin e katër partive shqiptare, sipas rezultateve jozyrtare, i ka fituar Partia Demokratike e Nagip Arifit. Sipas të dhënave që i kanë mbledhur gazetarët e portalit informativ Titulli, pas mbyll

07.May.2012 03:02
Zgjedhjet në Bujanoc

Zgjedhjet në Bujanoc

        (ora 01:20)    Votat e numeruara i perkasin vendvotimeve: Turi (vend.5), Srpska Kuqa (vend.21), Mal Ternoc (vend.6), Karadnik (vend.22), Bujanoc (vend.47), Bilac (vend.18), Llucan (vend.13), Bujanoc (vend.54), Nesalce

06.May.2012 07:27
Zgjedhjet në Preshevë

Zgjedhjet në Preshevë

(ora 01.28)    Burime brenda KKZ-së i kanë dhënë  këto rezultate të fundit preliminare, të pasqyruara në orën 01, 00, duke mos llogarit vetëm një vendvotimin nr. 12 të pa kontrolluara në fshatin Bukuroc ( në të cilin me gjasë p

06.May.2012 07:23
Ekskluzive: Ja si duken fletat e votimit (foto)

Ekskluzive: Ja si duken fletat e votimit (foto)

Të dielën më 6 maj, në territorin e Serbisë do të mbahen zgjedhjet lokale, parlamentare dhe presidenciale. Sipas Komisioni Zgjedhor Republikan në gjithë territorin e Serbisë do të hapen 8.549 vendvotime dhe 38 vendvotime për qytetarët

05.May.2012 19:21
Proteston Lugina:  “I’m terrorist too” (foto-video)

Proteston Lugina: “I’m terrorist too” (foto-video)

Mijëra qytetarë shqiptarë në qendër të Bujanocit protestuan për dhunën që po ushtrohet ndaj shqiptarëve të Luginës, e posaqërisht me arrestimin i ditësë së premte të tetë shqiptarëve të komunës së Bujanocit, raporton Titulli.

05.May.2012 14:12
Reagime: Kolegu ynë është i pafajshëm

Reagime: Kolegu ynë është i pafajshëm

Këshilli iniciues i përkthyesve të Luginës dënon ashpër arrestimin e tetë shqiptarëve të komunës së Bujanocit nga xhandarmëria serbe, gjatë bastisjes së të premtes (04. maj ’12). Ky këshill njëherit dënon edhe arrestimin e ko

05.May.2012 13:27